ВІДКРИТИЙ ЛИСТ ВІД ПРАЦІВНИКІВ ТЦ «SKY PARK» | Торговый Центр "Скайпарк" Винница
ruuk
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • virb
  • youtube
  • rss
  • mail
ВІДКРИТИЙ ЛИСТ  ВІД ПРАЦІВНИКІВ ТЦ «SKY PARK»

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ ВІД ПРАЦІВНИКІВ ТЦ «SKY PARK»

  • Опубликовано: 25.11.2014

Голові Вінницької облдержадміністрації Анатолію Олійнику,
в. о. міського голови Вінниці, секретарю Вінницької міської ради Сергію Моргунову,
прокурору Вінницької області В’ячеславу Соколовому,
начальнику УМВС у Вінницькій області Ігорю Моренцю

Вельмишановні Анатолію Дмитровичу, Сергію Анатолійовичу,
В’ячеславе Петровичу, Ігорю Володимировичу!

Звернутися до Вас змушує критична ситуація, в якій опинилися близько 400 фізичних й десятки юридичних осіб – адміністрація, працівники й орендарі найбільшого у Вінниці торговельного комплексу «SKY PARK» (а разом із нашими родинами – це більше півтори тисячі душ).

Нашу роботу протягом поточного року дестабілізує російський «Альфа-Банк» і його дочірня структура в Україні – ТОВ «Кредитні ініціативи» (Київ). Свої атаки, моральний тиск, а останнім часом вже й відверті погрози на нашу адресу, вони обґрунтовують тим, що на початку 2014 р. боргові зобов’язання збанкрутілого ТОВ «Овертайм» його кіпрськими кредиторами було переуступлено цьому російському банку та зв’язаній із ним столичній компанії.

Призначений ліквідатором компанії-банкрута «Овертайм» Віталій Василик ініціював розірвання в односторонньому порядку договору оренди між ТОВ «Овертайм» і ТОВ «Магіцентр», після чого мають бути розірвані договори суборенди з усіма іншими орендарями, хоча це відверто суперечить законам України. «Альфа-Банк» й «Кредитні ініціативи» поки добилися лише того, щоб на підставі рішення державного реєстратора Вінницького міського управління юстиції 21 серпня 2014 р. до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно було внесено запис про припинення права за ТОВ «Магіцентр» користуватися одним з корпусів ТЦ «SKY PARK». Але від представників «Альфа-Банку» вже неодноразово лунають заяви про те, що після остаточного заволодіння торговельним центром російські банкіри звільнять нинішніх працівників й адміністраторів «SKY PARK» і що вже в найближчий час будуть розірвані діючі договори з нинішніми орендарями-власниками магазинів.

Ці погрози, це відверте нехтування наших опонентів законами України викликають у нас обурення, а також тривогу за майбутнє. Адже серед працівників й адміністраторів «SKY PARK», серед співробітників магазинів, які орендують торговельні площі в «SKY PARK», є чимало людей передпенсійного віку, інвалідів, котрим після звільнення з нинішнього місця працевлаштування знайти нову роботу в рідному місті буде вкрай важко, а, може, й зовсім неможливо. Про те, що буде саме так, як погрожують наші опоненти, годі й сумніватися. Бо з численних повідомлень у ЗМІ брудні й свавільні методи поводження «Альфа-Банку» на «захоплених територіях» вже добре відомі й у Росії, і в Україні. Наприклад, після того, як «Альфа-Банк» став власником одного з найпотужніших лакофарбових заводів України, столичного «Лакма», той швиденько припинив свою роботу. Замість випуску продукції й сотень робочих місць його спорожнілі цехи й приміщення банкіри здають зараз під склади й офіси. Ще один приклад, дуже схожий на нашу ситуацію, — в Росії, у місті Чебоксари, де після заволодіння «Альфа-Банком» торговельним центром «Мега Молл» сотні його співробітників залишилися без роботи. Надзвичайного розголосу набули скандали, пов’язані із зухвалими рейдерськими атаками й захопленнями «Альфа-Банком» ряду підприємств й об’єктів нерухомості в Україні: державного поліграфкомбінату «Україна» у столиці, елітного житлового масиву «Західний» в селі Чайка під Києвом, «Кримської горілчаної компанії», соєвого заводу «Каховка «Пром-Агро» й «Заводу будівельних матеріалів № 1» у Новій Каховці та інших. Чи бажаєте Ви, щоб у сердці нашої Винниці стояла пуста будівля?

Ми просимо Вас звернути пильну увагу на ситуацію, що склалася зараз навколо ТЦ «SKY PARK», а по вивченні всіх її подробиць – відновити справедливість й законний порядок. Ми підкреслюємо – законного, адже після того, як боргові зобов’язання ТОВ «Овертайм» перейшли до російського «Альфа-Банку», процес ліквідації цієї компанії-банкрута почав проходити з явними порушеннями. Так, було пропущено етап санації цієї компанії, було невірно (згідно правових норм) зібрано раду його кредиторів тощо. Також із явними порушеннями приймаються судові рішення. Зокрема, Господарський суд Києва, який у вересні цього року присудив частково задовольнити позов «Овертайма» до «Магіцентру» — про дострокове розірвання договору оренди між ними. За нашими даними, цей процес ґрунтувався на підроблених документах, перевірку справжності яких ніхто з правоохоронних, судових чи контролюючих органів проводити чомусь не захотів. Крім того, додатковим аргументом на користь того, що процес переходу права власності на ТЦ «SKY PARK» від збанкрутілого ТОВ «Овертайм» до «Альфа-Банку» відбувається з брутальними порушеннями, є той факт, що 10 листопада 2014 р. Дисциплінарна комісія арбітражних керуючих при Міністерстві юстиції України в якості дисциплінарного покарання анулювала свідоцтво В. Василика на право здійснення ним діяльності арбітражним керуючим, розпорядником майна, керуючим санацією і ліквідатором.

Ми просимо Вас про невідкладну допомогу, аби зупинити зухвалі протиправні дії російських банкірів та їхніх українських помічників. Будь ласка, не допустіть, щоби ми стали жертвами цих підступних лихварів-аферистів!

В разі ж, якщо нас залишать сам на сам із цією надзвичайно гострою проблемою, нам не залишиться нічого іншого, як висловлювати свій протест, вийшовши на вулицю, – пікетуючи місцевий офіс «Альфа-Банку». Бо як темрява боїться Світла, як зло боїться Добра, так лиходії бояться розголосу й Правди. Отож ми будемо просто змушені вдатися до таких форм – прямого інформування громадськості, ЗМІ, правозахисників. Можливо, хоч тоді припиниться моральний тиск на нас, а в майбутньому ми таки зможемо уникнути невтішних перспектив, що вже приготували для нас «дружні» російські банкіри.

З повагою,
адміністрація, працівники й орендарі ТЦ «SKY PARK»